Barva roku 2017

Popelavě modrá zpomalí uspěchané životní tempo

Praha, 12. ledna 2017 – Nezávislí designéři, architekti a návrháři se i letos sešli v Mezinárodním estetickém centru společnosti AkzoNobel, aby vybrali Barvu roku 2017. Pro nadcházející období se jí stala Popelavě modrá, kterou doplňuje dalších 45 odstínů. Odborníci Dulux zároveň definovali čtyři barevné trendy, které spojuje jedno převažující téma – rovnováha.

  „Barevná paleta pro rok 2017 je vyvážená díky zajímavému kontrastu, který tvoří nápadnější odstíny s těmi tlumenými. Neutrální tóny navíc vytváří skvělé pozadí pro světlé barvy. Aktuální paleta není určena jen pro milovníky designu. Protože je velmi snadno kombinovatelná a použitelná v různých typech interiérů, využije ji každý, kdo má chuť oživit svůj domov. Pokud vás zajímá, jak konkrétní barvy budou slušet přímo vašemu pokoji, vyzkoušejte chytrou aplikaci Dulux Visualizer, která virtuálně přemaluje vaše stěny do barev roku 2017,“ uvádí Martin Brodský, Senior Brand Manager Dulux.

Královnou roku je Popelavě modrá (SO.10.50)

Modrá symbolizuje okamžik. Aby bylo toto tvrzení přenositelné i pro váš domov, vybral tým odborníků Dulux takový odstín, který je univerzální, ale zároveň kreativní. Současně se jedná o ideální odstín, který odráží novou perspektivu pro tento rok. Klasickou barvu současnosti i budoucnosti v paletě doplňují odstíny od nejhlubší inkoustově modré k nejsvětlejší mlhavé modré. Zahalte svůj pokoj do uklidňujících a trendy barev, které srší čerstvostí a svěžestí.

 Nechte se pohltit romantikou

Neoromantický styl bude slušet každému interiéru bez rozdílů. Jak ho docílíte? Jednoduše, zkombinujte přírodní prvky, jako jsou rostliny a proutěné doplňky, s  barvami na zdech. V místnostech, ve kterých ucítíte spojení s přírodou, se budete cítit uvolněně a zklidněně.

 Sdílení individuality je normální

Stále více lidí dnes žije ve sdílených bytech nebo domech s několika dalšími spolubydlícími, přesto tito lidé touží po udržení vlastní individuality. Pokud se do této skupiny řadíte i vy, použijte vhodné barvy a vytvořte tak příjemný prostor pro každého člena domácnosti, aniž byste ztratili estetickou hodnotu interiéru.

 Vylaďte si doma svou pracovní zónu

Domov se v současnosti stal kanceláří a kancelář se stala místem, kde trávíme veškerý svůj čas. Domov a práci už nerozděluje žádná hranice. Odborníci Dulux proto vytvořili příjemnou paletu barev, která vám dopomůže k vykouzlení několika potřebných rozdílných zón v bytě nebo domě. Nechte se při práci inspirovat svým vlastním domovem!

 Luxus v novém podání

V současné době, kdy můžete mít cokoli, co si jen přejete, a nic není nemožné, hrají vzpomínky důležitější roli než hmotné statky. Novodobý luxus zachycuje nový způsob života, nový typ konzumerismu, v němž není pravá hodnota umístěna v majetku, ale ve zkušenostech. Vyzívejte ohleduplný životní styl společně s námi a zahalte svůj domov do měkkých a neutrálních tónů, které dokonale doplňuje Popelavě modrá.

 

Barvu roku a další odstíny z letošní palety si můžete nechat připravit v míchacích centrech značky Dulux. Více informací, včetně rad, jak na malování, najdete na www.dulux.cz. Cestu k inspiraci otevírá také facebookový profil https://www.facebook.com/DuluxCZ.

 

Více image fotografií najdete ke stažení zde:

https://www.dropbox.com/sh/da23l1j5tb2ykcv/AACncfar-2Fc9SClIGx-rB7wa?dl=0